2.3. dva roky prázdnin

2. března 2014 v 1:06 | já
...abyste nařídil vojenský soud s I.W. ... neboť dne 16. března spáchal v horním kotci zvrácený zločin sodomie na koze.

"Je to zvláštní, jak zákon stále mluví o zvrácenosti sodomie," poznamenal Stephen. "Přitom sám znám nejméně dva soudce, kteří jsou pederasti... Co se s ním stane?"
"No co, bude pověšen. Vytáhnou ho na ráhno a z každé lodi eskadry vyšlou na tu podívanou posádky ve člunech. Koza se musí samozřejmě porazit - to je jenom fér - a bude se podávat k jídlu námořníkům, kteří na něj žalovali."
"To mi připadá dost extrémní. Nemůžete je prostě oba jen tak vysadit na nějaký ostrov - na oddělené ostrovy, pokud máte v té věci silné morální zábrany - a potichu odplout pryč?"
-----
"Tak tedy, na čelenu je příčné ráhno, na němž je stočená blinda. Takže mu přirozeně říkáme ráhno blindy. Potom, když vezmeme přední stěžeň, tak to spodní je přední ráhno a ta velká čtvercová plachta na něm napnutá je přední plachta. Nad ním se kříží přední košové ráhno, potom je přední brámové ráhno a malé královské, kolem nějž je omotaná plachta. U hlavního stěžně je to to samé, akorát hlavní ráhno přímo pod námi nemá na sobě uvázanou žádnou plachtu. Kdyby to tak bylo, tak by se nazývala čtvercová hlavní plachta, protože s touhle takeláží tu máte dvě hlavní plachty, napříč na ráhnu čtvercovou a támhle za námi vratiplachtu, zadní plachtu napnutou na vratiráhnu nahoře a na vratipni dole. Vratipeň je dlouhý třináct metrů, pane, a má sedmadvacet centimetrů v průměru."
-----

Před dvěma týdny jsem v knihovně našel Velitele šalupy. Z těch dvou ukázek byste si mohli domyslet, proč mě ta kniha tak moc baví :-D
-----

V pondělí jsem si byl zařídit pas. Předešlý mi propadl před čtyřmi roky. Díky Schengenu jsem ho nijak nepostrádal, ovšem svět není jen Evropa.
Ve městě jsem se cítil dočista nesvůj, protože bylo světlo. Budu si na něj muset zase pomalu zvykat, když přichází léto :-) Díval jsem se na ty roztodivné domy všude kolem. Zvláštní pocit.
-----

A proč že si zařizuju pas?
Inu, to máte tak... V širším okolí kolem Fau existuje jedna hezká šikovná dívka, která před nějakým časem ukončila svůj dlouholetý vztah. Fau s přítelem si usmysleli, že by to byla ideální partnerka pro mě. A tak mě s ní chtěli seznámit. Ono to ale není tak jednoduché, protože ona osůbka bydlí dost daleko. Což o to, klidně bych za ní doletěl, ale co tam. Přece nepřijedu a neřeknu "Nazdar, naši společní známí mají pocit, že bychom spolu mohli něco mít, tak jsem se přijel přesvědčit!" :-D Ne, takhle ne. Navíc jsem se začal po té masáži cítit dost nesvůj, protože mi oba začali říkat, jak nikoho dalšího volného neznají a jaká je to skvělá příležitost a jedinečná šance. Jako by nechápali, že vztah není nějaká matematika, ale je k němu potřeba hlavně lásky.

Pak se ale stala zajímavá věc. Ona dívka se rozhodla uskutečnit třítýdenní poznávací výlet do zámoří. Sháněla k sobě ještě nějaké lidi. Takže jsem se přihlásil, ono to vyšlo, poletím s nimi - a uvidí se. Podle mě je to takhle naprosto ideální.
I jinak to asi bude zajímavá zkušenost, protože trávit tři týdny ve společnosti tří neznámých lidí a ještě k tomu s nimi cestovat, to jsem ještě nezažil. Jsem zvyklý být hodně sám, a tam budeme pořád spolu, téměř každou sekundu, když to přeženu. Dovedete si to představit? Já vůbec :-D
-----


G. se minulý týden narodil kluk :-)
Vezmeme-li to od začátku... Poznal jsem ji když ještě chodila na základku. Před tím, než se vyspala se svým prvním klukem. Před tím, než začala hulit trávu a před tím, než rozbalila první psaníčko s pervitinem. Než si poprvé ve strachu v patnácti letech udělala těhotenský test. Než si nechala propíchnout bradu a pak si zas ten kus kovu vyndala. Než podvedla svého druhého kluka a s tím třetím začala žít. Než ji po jejich rozchodu odvedla policie z jejich společného bytu. Než se chtěla zabít. Než odjela (po prvním neúspěšném pokusu) za hranice. Než se zase vrátila s rostoucím bříškem.
O polovinu z těch věcí jsem se nějakým způsobem osobně otřel a některé dost intenzivně prožil, a přitom jsme se za tu dobu viděli opravdu jen párkrát.
Je tak bizarní a absurdní, že s životem mým a několika dalších lidí dokázala tak strašně moc zamávat jedna pitomá fotka na nástěnce.
Jednou o tom natočím film, na nějž do kina nikdo nepřijde :-)

Ve skladbách od DM jsem vždycky nacházel sebe. Proto je mám rád.
:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zítra Zítra | Web | 2. března 2014 v 20:32 | Reagovat

Hezká a šikovná je moc zajímavé spojení xD
Tato odvaha zní slibně. Fau může být ráda, že na ni tak dáš.

Prozatím si začal psát k tomu filmu scénář - ehm, blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama