13.3.31

13. března 2014 v 0:28 | já
Když se člověk neustále setkává s lidmi, do kterých byl někdy předtím zamilovaný, může se mu také stát, že si řekne: "Uf, ještě že jsme spolu nezůstali."
:-D

V pondělí jsem se zastavil u G., podívat se na jejího syna. Snad ani nemůže být její, jak moc je hodný! :-)
Při té příležitosti jsem jí hned sehnal chybějící šrouby a sestavil rozebranou dětskou postýlku. Když já děsně nerad vidím, jak je někde něco rozdělaného, no :-)

Jak jsem to šrouboval dohromady, nějak špatně jsem odhadnul nutný čas odjezdu. Měl jsem pak totiž namířeno do Prahy na jedno amatérské divadelní představení. Na místo samotné jsem přijel s náskokem několika minut, ale zaparkovat večer v centru se ukázalo jako naprosto nemožné. Po půlhodině kroužení jednosměrkami jsem to vzdal. Do maličkého divadla už se mi ani nechtělo, protože hra by zákonitě musela být mým pozdním příchodem narušena. Otočil jsem se a jel zase dvě hodiny domů, v duchu si nadával.
--------------------------------------------------------

Všiml jsem si toho kdysi dávno v bance. Seděli jsme proti sobě se zaměstnancem z klientské podpory. Už si nevzpomínám, co jsem potřeboval zařídit, asi bankovnictví po telefonu nebo něco podobného.
Ten člověk mi vysvětloval detaily smlouvy a ve mně se pomalu rozléval pocit blaženosti. Těžko vám jej popíšu. Představte si třeba, že jste maličtí caparti a mamka vám fouká na odřený loket a přikládá hojivou náplast. Vy cítíte, jak se o vás hezky stará. Tohle k tomu mělo hodně blízko.

Od té doby se mi tyhle pocity občas vrátí. Při zařizování pasu. Při sjednávání pojištění. Když mi dealer nabízí zboží z katalogu a vychvaluje jej. Při firemním školení bezpečnosti práce. Jde vždy o neznámé lidi, kteří se o mě v ten okamžik starají. Je to hrozně nebezpečné, protože jsem pak náchylný od nich něco koupit, vzít si něco navíc, nedávat pozor, nechávat se unášet blaženým pocitem.

Vysvětluju si to tak, že protože naprostou většinu času leží odpovědnost za věci na mých bedrech, má mysl si užívá každý okamžik, kdy si může vydechnout a nechat starosti na někom jiném.
Divné, že?
------------------------------------------------------

Na filmovém semináři jsme si jeden večer poušteli Panelstory. A ukázku ze Sedmikrásek. Dnes jsem v televizi viděl několik minut z Faunova pozdního odpoledne.
Musím se přiznat, že filmy od Chytilové nemám moc v oblibě. Jako lidé bychom si určitě nerozuměli, máme zásadně jiný pohled na svět. Přesto jsem ji vždy respektoval, částečně obdivoval, jako člověka se silným názorem.
------------------------------------------------------

Před časem mi začal blbnout telefon. Maličké, ze všech stran obouchané véčko. Měl jsem ho snad čtyři, pět let. To předchozí jsem jednou zlomil vztekem z bezmoci.
Popadnul jsem místo něj nějaký chytrý obnošený přístroj, který se mi doma válel. Po týdnu používání jsem byl nucen podívat se po něčem jiném. Bez fyzických tlačítek jsem začal být v autě nebezpečný svému okolí. Kromě toho, i když se jedná o jeden z nejmenších smartfounů, nedokázal jsem ho plynule vytáhnout z kapsy. Zkrátka byl úplně na pytel!
Když jsem se o tomto tématu bavil na návštěvě u Fau s jejím přítelem, nutil mi všelijaké smartfouní výhody. Odmítnul jsem všechny jeho argumenty, protože se docela lehce obejdu i bez navigace, rozhodně nechci od inteligentního budíku, aby mi sám řídil spánek, a mobilní internet považuju za mor, protože aspoň někdy si od něj chci odpočinout. Znám se - kdybych měl tu možnost, byl bych určitě připojený ke všem těm fejsbukům nonstop.

Druhý den jsme spolu s Fau jeli v autě a ona mi mezi řečí povídá: "N. si o tobě myslí, že jsi nějakej nabubřelej." Podívali jsme se na sebe a vzápětí propadli v hurónský smích :-D Je skvělé, že mám někoho, s kým si téměř stoprocentně rozumím.

No a jak to dopadlo? Hodilo by se na mě označení very very late adopter. Koupil jsem si úplně nový špičkový telefon...z roku 2008 :-D Sony Ericsson. Je malý, tenký, tlačítkový...a hlavně krásný. Youngtimer, dalo by se říct, pokud víte, co to znamená. Youngtimery mě totiž fascinují odedávna :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama