19.2. NA 1552

19. února 2014 v 1:41 | já
Víte, že vypadám jako rozkřáplá dýně, ze které se dere zmačkaný papír? Opravdu, už to tak asi bude.

Už jsem měl být dávno doma a zase jsem se tu zaseknul. Ale na druhou stranu, nebyl jsem tu zbytečně, jako kolikrát bývám.Teď jsem s hrůzou kouknul do kalendáře, který se mi snaží připomenout nějakou návštěvu. Prý už zítra, ale já naštěstí vím, že přijde až pozítří.

Včera jsem strávil celou noc posloucháním elektroniky, protože...jsem si dal takový úkol :) Baví mě dávat si a plnit úkoly, když si myslím, že k něčemu budou. Klidně může jít o úplné hlouposti.
Možná že tohle zas taková hloupost být nemusí, kdo ví. Každopádně jsem narazil na zajímavé věci.

Mimochodem, ta kráva tady nahoře, ta je ze Stockholmu. Si tam tak visela a mně se líbila a vyfotil jsem si ji. Tenkrát jsem měl ve foťáku jen malinkatou SD kartu s mizernou kapacitou, takže jsem hodně zvažoval, co vlastně mám fotit. Stejně člověk vždycky fotí hlouposti. Ty nejhezčí věci tak jako tak nezachytí, protože buď trvají jen chviličku anebo na to neexistuje pořádná technika a ty obrázky vypadají stejně úplně jinak než ve skutečnosti.

Nevím jak pro vás, pro mě bývají mnohé fotky jen pomůckou k tomu, abych si vybavil ty krásnější, leč nezachytitelné obrazy. Úplně stejně mi však poslouží i letmo zachycené slovo nebo úryvek melodie. Spoustu věcí mám spojených, zamotaných v klubko pocitů, obrazů, hudby (jistě, i chutí, a o dotecích to platí také). Stačí brnknout a rozmotá se.

Se mi dneska něco povedlo. Povídám si s kolegou a říkám mu: "M. už vůbec nevěřím. Ať mu to někdo zkontroluje, protože já mu prostě po minulym tejdnu fakt nevěřim."
Za čtyři sekundy se na chodbě objevil M. a bylo mi jasný, že mě musel slyšet. Tak co s tou trapnou situací teď? V první okamžik jsem rozvažoval, jestli si to vzájemně vysvětlit nebo budeme všichni dělat jako že nic. Dal jsem však přednost vysvětlení, protože nesnáším, když mezi lidmi není jasno. A co myslíte? Ukázalo se, že M. má sice spoustu škraloupů, ale zrovna v tomhle byl nevinně, zbytečně jsem mu křivdil. Tak jsem nakonec rád, že jsme si o tom řekli a že ta trapná situace vznikla - pomohla dobré věci.

Je pozdě. Končím dnešní naivní povídání :-)
Dobrou noc.

K tomuhle obrázku se taky váže vzpomínka. Samozřejmě docela jiná, než by jeden čekal podle toho nápisu. A tak je to se vším :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama