12.1. páral, následně látal

12. ledna 2014 v 16:05 | já
Zbavujete se svojí minulosti? Mažete staré e-maily, kontakty i s historií v icq, zprávy na FB? Myslíte, že je normální a prospěšné to dělat?

Nejstarší SMS na mojí simkartě je z Vánoc roku 2007. O starší zprávy jsem přišel, když jsem jednou ve vzteku (ve vzteku na sebe, btw) přelomil svůj starý telefon na dvě půlky, jinak bych je měl pořád. Odeslané i přijaté e-maily mám nejspíš všechny, nikdy jsem je nemazal. To samé platí o ICQ, i o FB.
Ostatně, nedokážu si představit, že po změnách ve svém životě sednu k FB a budu mazat tři roky staré statusy.
Zato si dokážu představit, jak z těch fragmentů třeba jednou pravnuci poznají moji osobnost.
:-D no je to trošku úchylná představa...
------------------------------------------------------------

Od podzimu jsem začal trošku víc číst. Po Synech muže kamenného srdce (Mór Jókai) jsem si cíleně prodloužil jimi nastolenou romantickou atmosféru skrz milého Ivanhoe a teď mám rozečtenou Zemi žen od Párala. Nechávám se ohromovat příběhy, o nichž jsem měl původně -před zakousnutím se do textu- docela jinou představu.

"Nížepodepsaná S.R., zletilá, bytem v Labsku ve Strojařské ulici číslo 26, podporučice Ženské Ligy a vychovatelka první čety deváté roty útvaru Sedmé ulice v převýchovném zařízení města Labska, žádá tímto o svolení pojmout převychovávaného B.B., zletilého, z téhož převýchovného zařízení, za manžela. Nížepodepsaná je si plně vědoma, že instituce manželství je v zemi žen překonána a že uzavírat nový manželský svazek je bezperspektivní a společensky obecně nežádoucí. Nížepodepsaná místopřísežně prohlašuje, že v případě povolení tohoto manželství bezvýhradně přijímá veškeré sankce a rizika z něj plynoucí."
--------
"To se ti teď vtipkuje tady na kanapi!" řekla mu Eva. "Ale tenkrát , když se to už tak rozjelo ... napřed proti mužům, potom proti ženám, které to nechtěly, pak i proti těm, které váhaly ..., a nakonec vlastně proti všem. Nikdo nevěděl, co bude dál, báli jsme se ... tak se nakonec přidal každý ... hlavně asi proto, že se přidávali všichni ostatní. A jestli někdo napřed chtěl nebo nechtěl - nakonec je to vlastně jedno, ne?"

Na konci roku jsem vyhledával zápletky s jasně danými charaktery hlavních hrdinů. Potřeboval jsem vyvážit překvapivé změny okolního světa nějakými jistotami. Už jsem se s tím asi srovnal a teď se zase těším na ty vývoje povah pod vlivem přání autora...aby to čtenáře bavilo. Psaní vymyšlených příběhů je vůbec zvláštní fenomén, nemáte podobný pocit?

Půlnoční edit: Země žen dočtena. Druhou polovinu knihy jedním dechem během dneška. Tím je o té knize myslím řečeno vše, bo jsem měl teoreticky na dnešek mnoho důležitějších věcí na práci, ale holt musely ustoupit ;-)
------------------------------------------------------------

Vždycky mě dojme, když se sejdu s neznámými lidmi z velkoměsta a řeknu že jsem ze Šumavy. Ty pohledy, hledající na mém těle pozůstatky medvědích chlupů a ve vlasech jehličí! :-D
------------------------------------------------------------

Víte jak jsem přišel ke včerejšímu kurzu plavání? Chtěl jsem si někoho vygooglit na netu a přes nějaké podobné jméno jsem se dostal na stránky plavecké školy. A hned jsem se přihlásil :-) Tahle náhoda stála za to.
Poslední dobou je téměř vše, co dělám, závislé na náhodách.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama